משולחן המנהלת

זהו יום הבוחר- פרויקט הבחירות בבית הספר

תלמידים יקרים,

במסגרת הבחירות לכנסת העשרים במדינת ישראל החלטנו לקיים בביה"ס סימולציית בחירות  במטרה לעודד אזרחות פעילה וקידום ערכי הדמוקרטיה וטוהר הבחירות. הבחירות ייערכו בבית הספר ביום שלישי 17/2/2015, כחלק מיום שיא בו יצביעו כלל תלמידי כיתות ח' והשמיניסטים בעיר לוד.

לקראת הסימולציה קיימנו תהליך ממושך של פעילות ולמידה להכרת מצעי המפלגות השונות, בהתאם למפלגות הקיימות במדינת ישראל וכחלק מלמידה על חשיבות ההליך הדמוקרטי, כשבסופן יצביע כל תלמיד לפי השקפתו בעד המפלגה המועדפת עליו.

יום הכיפורים וחג הקורבן

תלמידים, הורים, חברים...

בשנה"ל הנוכחית יחולו יום הכיפורים ועיד אל אדחא (חג הקורבן) באותו הערב או בסמיכות זה לזה. אירועים דתיים אלו מרכזיים בחייה של כל אחת מהקהילות  ועל כן השוני באופן ציון כל אחד מהחגים (צום וחשבון נפש במגזר היהודי לצד חגיגות , תהלוכות ונסיעות במגזר המוסלמי והדרוזי) עשויים להוות פוטנציאל למתחים, גזענות והתפרצויות אלימות אך בו זמנית - מהווים הזדמנות להכרות בין-תרבותית בין הציבור היהודי לערבי, כיבוד השונות, התחשבות הדדית וקידום החיים המשותפים כערך.

פתיחת שנת הלימודים

 ‏01/09/14

‏ו' אלול תשע"ד

בשמחה ובהתרגשות אני גאה לפתוח את שנת הלימודים תשע"ה.

השנה נפתחה בעיצומה של תקופה רווית מתחים.  עברנו קיץ קשה. נקלענו למלחמה, נחשפנו לאיום קיומי בחזית ובעורף. ספגנו אבדות רבות וכואבות. עבור כולנו כאחד נפגעה תחושת הביטחון, השקט והמוגנות.

תקופות של לחץ הן זמן מבחן ליחיד, למשפחה, לקהילה ולחברה. חוסנה של חברה נבחן ביכולתה לבטא את הכוחות החיוביים שבה גיבוי, אהבה, "פרגון", נכונות לסיוע ותמיכה.